6. Bieg Wegański z psem!

Czas na podsumowanie psich wątków. Przede wszystkim potwierdzamy – TAK, psy są bardzo mile widziane na wydarzeniu, zarówno na trasie jako biegacze, jak i na terenie Miasteczka i Targu. A teraz szczegóły:
1.
Można startować z psem na dystansie 5 lub 10 kilometrów. Warto tę opcję zaznaczyć przy rejestracji – to nowość wprowadzona w tym roku, aby ułatwić sytuację sędziom i pomiarowi czasu.
2.
UWAGA, osoby biegnące z psem będą klasyfikowane odrębnie, tzn. nie będą ujęte w klasyfikacji głównej ani wiekowych. Przewidziana jest dla nich klasyfikacja
„OPEN K/M z psem”
(klasyfikacja zgodnie z płcią właściciela, nie psa 😉
3.
Prosimy o zadbanie, aby psy podczas biegu nie przeszkadzały innym biegaczom. Dobrze, gdyby były na smyczy albo też… były bardzo „przy nodze”. (tak, są takie modele:-)
4.
Zapewniamy dla psiaków dostęp do wody na terenie Miasteczka, koniecznie jednak zabierzcie ze sobą swoje miski, może być upalnie!
5.
Mimo, że Miasteczko i Targ będzie na łące, a biegniemy po leśnej ścieżce, liczymy, że sprzątanie psich pozostałości będzie dla wszystkich psiarzy oczywiste. Prawda…?
6.
Niezależnie od klasyfikacji biegowej przewidujemy pamiątkową statuetkę dla Wyjątkowego Psa Biegu Wegańskiego.

Psy to również ważny wątek charytatywny tego wydarzenia – z każdego pakietu cegiełka na Schronisko w Korabiewicach Viva.
Natomiast wolontariusze z psami ze Schronisko Na Paluchu to już temat na wpis następnym razem.