Bio Planet partnerem wydarzenia

KASZA PARTY czyli Bieg Wegański od Kuchni🍅
Znacie kaszę quinoa czyli komosę ryżową? A białą, czerwoną czy czarną? 😎🍃Dzięki Bio Planet , Partnerowi wydarzenia, będziecie mogli jej spróbować w ramach posiłku regeneracyjnego na mecie biegów głównych 5/10/21 km. Kasza Party w tym roku zapowiada się wyjątkowo ciekawie – kto już głodny..?

Udanego weekendu i pamiętajcie o bieganiu.

Przygarnij psiaka!

Przygarnij psiaka!

Jesienią na Biegu Wegańskim pojawili się w charakterystycznych fioletowych koszulkach czterej wolontariusze ze Schroniska na Paluchu. Poza koszulkami

wyróżniało ich to, że startowali z psami, które są pod ich opieką w schronisku. Dziś możemy z radością przekazać, że wszystkie 4 psiaki znalazły już nowe domy!

Pomysł na startujących „bezdomniaków” bardzo nam się spodobał i na majowym Biegu 7 maja 2017 (niedz.) spotkacie ich ponownie. Może warto poszukać wzrokiem fioletowej koszulki i z sympatią spojrzeć na psa przy nodze jej właściciela..?

Już dziś wiemy też, że 7 maja wśród psiaków z Palucha znajdzie się czekający na dom KOCHAŚ (na zdjęciu), a pobiegnie z nim energetyczna i zawsze uśmiechnięta PAULINA HOLTZ. Warto dodać, że Kochaś fatalnie znosi schronisko i jest do pilnej adopcji. Bardzo potrzebuje juz swojego człowieka i z rozpaczy zjada budę 😞

Zapraszamy!

Medal 6 Biegu Wegańskiego.

Z ogromną przyjemnością prezentujemy Wam jabłuszko wiosennej edycji Biegu Wegańskiego 🍎 które jest znakiem tej edycji. Konsekwentnie trzymamy się różnych wersji jabłka, jako naszego symbolu zdrowia i energii z roślin. To już szósta wersja jaką przygotowaliśmy w całej historii.

Logo pojawi się na wszystkich materiałach dotyczących tegorocznej edycji, ale przede wszystkim trafi na medal, który otrzymacie na mecie. Bo każdy kto weźmie udział jest zwycięzcą.

Do zobaczenia!

 

Wyjątkowe nagrody w Biegu Dzieci od marki Garmin!

Dzielimy się dobrymi wieściami, które właśnie przyszły od partnera Biegu Wegańskiego firmy Garmin Polska!

 

W Biegu Dzieci są 4 kategorie wiekowe co oznacza, że 8 osób stanie na najwyższym stopniu podium (K/M). Garmin Polska zdecydował się ufundować dla KAŻDEGO zwycięzcy i zwyciężczyni w KAŻDEJ kategorii dedykowany dzieciom zegarek Garmin vívofit® junior. Dziękujemy!

Kilka informacji technicznych: „Bateria na cały rok; nie trzeba ładować. Stylowy, dostosowany do potrzeb dzieci, komfortowy, wytrzymały i można w nim pływać. Monitoruje kroki, sen i 60 minut zalecanej dziennej aktywności.”
Od siebie dodamy: jest śliczny 😉
Przy tej okazji warto przypomnieć, że wszystkie startujące dzieci otrzymają imienny numer startowy i medal odlewany na mecie. Zapraszamy tez serdecznie do przyjścia w przebraniach – dla 3 najciekawiej przebranych brzdąców będą upominki. Do zobaczenia 7 maja 2017!

Zapisy na Bieg Dzieci: zapisy bieg dzieci

 

Joga-joga partnerem medialnym 6BW

Z przyjemnością przedstawiamy kolejnego patrona medialnego Biegu Wegańskiego, portal www.joga-joga.pl. Świadome odżywianie, biegi w terenie, joga, wrażliwość na otaczający świat i los zwierząt to często wartości, które idą w parze. Jedni zaczynają od jogi, inni od pomagania w schronisku, a potem spotykamy się we wspólnej przestrzeni. Znacie takie historie, prawda? Wystarczy zrobić pierwszy krok, aby uwolnić energię. Abo pierwszą asanę 😉

Nasz patron, portal Joga-Joga.pl – życie w równowadze zaprasza na wakacje z jogą do Poddąbia nad morzem. W planach 5 turnusów w lipcu, a dodatkowo oprócz jogi Kurs Biegania i Kurs Nordic Walking. Podczas każdego treningu: nauka prawidłowego kroku biegowego w terenie, metody treningowe, dozowanie obciążeń i kulisy: jak poprawić wyniki i osiągnąć sukcesy w biegach długich.
Zdjęcie: portal joga-joga.pl

 

FootMedica Partnerem 6 Biegu Wegańskiego

FM_logo_1

Z radością informujemy, że po raz kolejny firma FootMedica – Klinika Zdrowej Stopy została Partnerem Biegu Wegańskiego.

Specjaliści z kliniki będą do Waszej dyspozycji na terenie Targu w dniu biegu, ale już od dziś możecie zadbać o swoje stopy.  Jak sami mówią:

„Łączymy tradycyjne metody badania z nowoczesną techniką komputerową. Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić nawet niewielkie zmiany w obrębie stóp i wybrać technikę korekcji lub terapii najkorzystniejszą dla naszego Pacjenta.”

Oto co oferuje nasz Partner:
Realizujemy badanie stóp które przebiega z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu wsparte metodami tradycyjnymi.
W procesie diagnostycznym stosujemy następujące badania:

 1. badanie manualne stóp i narządu ruchu, pozwalające ocenić ruchomość stawów, zakres ruchów
 2. badanie na podoskopie – pozwala na jednoczesną ocenę części podeszwowej stopy z jej częścią grzbietową, stawami skokowymi i kolanowymi oraz tułowiem (kręgosłupem)
 3. badanie na plantokonturografie – dające obraz stopy w badaniu statycznym i dynamicznym
 4. Badanie komputerowe stóp na macie tensometrycznej – platforma podłączona do komputera rejestruje nacisk stóp na podłoże co pozwala na weryfikacje obciążenia stop, poprawności zachowania stóp podczas chodu i biegu; badanie to pozwala ustalić symetrię obciążenia prawej i lewej stopy oraz przodostopia i pięty każdej ze stóp, budowę łuków stopy, kształtu oraz obciążenia występującego na stopach w poszczególnych ich obszarach.

Dzięki tym badaniom możemy dokonać poprawnej diagnozy pod kątem:

 1. wad stóp (np. płaskostopie poprzeczne i podłużne, haluksy, stopa wydrążona)
 2. schorzeń stóp (zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa), bóle śródstopia (metatarsalgia)
 3. stref zwiększonego lub zmniejszonego obciążenia stóp
 4. rozkładu sił nacisku poszczególnych części stóp na podłoże
 5. symetrii obciążenia i długości kończyn
 6. równowagi i statyki ciała
 7. wad postawy (koślawość stóp, koślawość kolan, skolioza)
 8. chodu i jego zaburzeń
 9. ryzyka powstania owrzodzeń w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej u pacjentów diabetologicznych

Zapraszamy.

6055 Utilisation 9832 Utilisation(1) img_2295-img_2297 img_2286-img_2288

6. Bieg Wegański z psem!

Czas na podsumowanie psich wątków. Przede wszystkim potwierdzamy – TAK, psy są bardzo mile widziane na wydarzeniu, zarówno na trasie jako biegacze, jak i na terenie Miasteczka i Targu. A teraz szczegóły:
1.
Można startować z psem na dystansie 5 lub 10 kilometrów. Warto tę opcję zaznaczyć przy rejestracji – to nowość wprowadzona w tym roku, aby ułatwić sytuację sędziom i pomiarowi czasu.
2.
UWAGA, osoby biegnące z psem będą klasyfikowane odrębnie, tzn. nie będą ujęte w klasyfikacji głównej ani wiekowych. Przewidziana jest dla nich klasyfikacja
„OPEN K/M z psem”
(klasyfikacja zgodnie z płcią właściciela, nie psa 😉
3.
Prosimy o zadbanie, aby psy podczas biegu nie przeszkadzały innym biegaczom. Dobrze, gdyby były na smyczy albo też… były bardzo „przy nodze”. (tak, są takie modele:-)
4.
Zapewniamy dla psiaków dostęp do wody na terenie Miasteczka, koniecznie jednak zabierzcie ze sobą swoje miski, może być upalnie!
5.
Mimo, że Miasteczko i Targ będzie na łące, a biegniemy po leśnej ścieżce, liczymy, że sprzątanie psich pozostałości będzie dla wszystkich psiarzy oczywiste. Prawda…?
6.
Niezależnie od klasyfikacji biegowej przewidujemy pamiątkową statuetkę dla Wyjątkowego Psa Biegu Wegańskiego.

Psy to również ważny wątek charytatywny tego wydarzenia – z każdego pakietu cegiełka na Schronisko w Korabiewicach Viva.
Natomiast wolontariusze z psami ze Schronisko Na Paluchu to już temat na wpis następnym razem.