Przychodnia sportowa Portamedica zadba o serca biegaczy Biegu Wegańskiego

Biegaczu miej serce! – takie hasło przyświeca w tym roku organizatorom Biegu Wegańskiego. Korzyści płynące z uprawiania sportu tylko wtedy będą kompletne, kiedy nie będą niosły ze sobą żadnego ryzyka. Właśnie dlatego przychodnia sportowa Portamedica została partnerem obu tegorocznych edycji Biegu Wegańskiego.

Badania serca wraz z analizą i oceną specjalisty sportowego dla uczestników Biegu Wegańskiego są bezpłatne. Co ważne, zbadać można również dzieci od 6 roku życia.

„Portamedica to centrum medyczne specjalizujące się w fizjoterapii, ortopedii, medycynie sportowej, kardiologii, dietetyce i psychologii sportowej. Dążymy do upowszechnienia aktywności fizycznej i sportu jako najsilniejszego nawyku korzystnie wpływającego na zdrowie i długość życia. Jednak nie ograniczamy się tylko do sportowców i osób już aktywnych fizycznie. Tak naprawdę zleży nam na tych, którzy chcą zmienić swoje nawyki i utrzymać zdrowie oraz tych, którzy powinni zmienić nawyki ponieważ już pojawiły się problemy zdrowotne” – mówią przedstawiciele firmy.

Cieszymy się z zaufania i współpracy.

logo_portamedica 2

Jak zapisać dziecko na 4 Bieg Wegański?

Ruszyły zapisy dzieci na Biegu Wegańskim.
WAŻNA informacja, czyli jak zapisać dziecko, a nie siebie. Są 2 możliwości:

1. Można utworzyć osobne konto dla każdego dziecka. Jest to opcja gorąco przez nas zalecana i perspektywiczna. Potem takie konto służy wygodnym zapisom na inne biegi i buduje historię startów potomstwa. Link do zapisów KLIK

2. Można skorzystać z wariantu zgłoszenia uproszczonego, bez tworzenia konta dla każdego zawodnika: KLIK
Jest to prostsze, jednak nietypowe rozwiązanie. Zawodników nie widać od razu na liście, tylko dopiero po zatwierdzeniu przez administratora. Jedynie zgłaszający podaje swój email, nie podaje się natomiast email zawodników. Zgłaszający dzieci otrzymują potwierdzenia zgłoszenia z tekstem „Zgłoszenie grupowe na … zostało przyjęte do weryfikacji”. Potem już nie ma maili potwierdzających ani podających numer konta do wpłat.

Powodzenia!
W razie pytań: info@runvegan.pl

Wyciąg z regulaminu:

Start biegów dla dzieci odbędzie się w seriach w odstępie 15 minut. Dokładna godzina startu zostanie podana na stronie internetowej imprezy www.biegweganski.pl w późniejszym terminie.
Seria I – bieg dzieci (2009 i młodsi) – dystans ok. 300 m,

Seria II – bieg dzieci (2008 – 2006) – dystans ok. 500 m,

Seria III – bieg dzieci (2005 – 2003) – dystans ok. 1 km,

Seria IV – bieg dzieci (2002 – 2000 dzieci urodzone po 8 maja) – dystans ok. 1 km

Opłata za udział dziecka to 30 zł.

Zapraszamy!

Badania serca dla uczestników 4 Biegu Wegańskiego

Niezmiernie nam miło zaprosić wszystkich uczestników 4 Biegu Wegańskiego do bezpłatnych badań w klinice Portamedica w Warszawie. Badania odbywać się będą pod patronatem Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Warszawie (www.coms.pl)

Bezpłatne badania są dostępne od 1 lutego do 31 maja (zgłoszenia do końca kwietnia) dla wszystkich zapisanych i opłaconych uczestników 4. Biegu Wegańskiego. W celu umówienia wizyty należy wcześniej zarezerwować telefonicznie termin. Nr tel. 22/ 462 83 60.
Na badania należy przynieść ze sobą wydrukowaną i wypełnioną ankietę.
Ankieta RV

Badania odbędą się w dwóch etapach:

  1. Badania przesiewowe.
    1. Spoczynkowy zapis EKG
    2. Pomiar ciśnienia tętniczego
    3. Analiza składu ciała
    4. Ankieta medyczna (prosimy o przyjście z wypełniona ankietą na badania)

Po ocenie przez lekarza zawodnik zostanie zaproszony do drugiego etapu lub skierowany na dalsze badania kardiologiczne, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

  1. Test wysiłkowy PWC170.

Test zostanie wykonany na rowerze. Pozwoli na ocenę bezpieczeństwa oraz mocy zawodnika. Badanie rozpoczniemy od 01 kwietnia 2016. W uproszczonej formie każdy zawodnik będzie mógł w przyszłości samodzielnie wykonać ten test, aby ocenić progres treningów (wystarczy pulsometr i rower z pomiarem mocy – obecnie dostępne na każdej siłowni).
Na test prosimy o przyjście w spodenkach treningowych, butach sportowych (Panie ze stanikiem biegowym, Panowie przy istotnie owłosionej klatce piersiowej wskazane jest skrócenie owłosienia). Po badaniu istnieje możliwość wzięcia prysznica (prosimy o zabranie przyborów kąpielowych).

 

Serdecznie zapraszamy na badania.
Portamedica
Rejestracja: tel. 22/ 462 83 60

 Budynek Adgar przy CH Blue City, Al. Jerozolimskie 181 B, Warszawa